7. kokous / 2018

Keskusteltiin seuran pikkujoulutapahtumasta. Päätettiin järjestää tapahtuma Kunnonpaikassa, jos kustannukset ovat kohtuulliset ja seuran jäseniä osallistuu vähintään 10 henkeä. Kota on varattu seuralle 17.30-19.00 ja vesitaiji on 19.00 - 19.30. Seura tarjoaa kodan ja altaan vesitaijia varten. Osallistujat itse maksavat kylpylämaksun ja tuovat omat eväät kotaan. Tapahtumasta tiedotetaan, kun hinnat yms. on saatu selville.

Keskusteltiin kevään 25 vuotis juhlaleiristä. Alustavaksi aikatauluksi mietittiin lauantaille 18.5. harjoitukset 10.-17 ja sen jälkeen juhlaillallinen. Sunnuntaina 19.5. harjoitukset 10.-12/13. Tarkempi aikataulu ruokailuineen katsotaan lähempänä. Juhlaillallisen yhteyteen olisi hyvä saada jotain pientä ohjelmaa. Selvitetään, mitä osaamista löytyy jäsenistöstä. Päätettiin kysyä Shifu Zhang Fangia ohjaamaan 13 liikkeen tai 24 liikkeen sarjaa ja jotain terveys qigong sarjaa (esim. Ba Duan Jin tai Wu Qin Xi). Selvitetään vielä Vanhaltamäeltä illallisen menuita. Päätettiin, ettei iltasaunaa järjestetä lauantaina.

Tarmo on alustavasti suunnitellut parisarjaleiriä helmikuun puoleenväliin, huhtikuulle tai toukokuulle. Aikatauluun vaikuttaa, mikä sopii parhaiten osallistujille. Päätettiin, että kevään peruskurssi alkaa keskiviikkona 16.1.2018. Muut harjoitukset alkavat 7.1.2019 alkavalla viikolla. Käytiin läpi kaupungille jätettävä yleisavustus ja päivitettiin ja täydennettiin tietoja.