6. kokous / 2019

Päätettiin pikkujoulutapahtuman sisällöstä, tarjoiluista yms. järjestelyistä. Keskusteltiin varustetilauksen tilanteesta, vahvistettiin jäsenet ja keskusteltiin, miten verottajan uudistukset vaikuttavat seuran toimintaan. Keskusteltiin uusien johtokunnan jäsenten tarpeesta, kun kaksi henkilöä ei jatka johtokunnassa enää ensi vuonna rahastonhoitajan lisäksi. Täytettiin kaupungille toimitettava yleisavustus.

Suunniteltiin talven seurakirjeen sisältöjä. Tarmo oli alustavasti suunnitellut parisarjaleiriä huhtkikuun puoleenväliin. Seuran kesäleiriksi sovitiin jo edellisessä kokouksessa 16.-17.5.2020, jos ajankohta järjestyy myös Vanhanmäen osalta. Päätettiin, että kevään peruskurssi alkaa torstaina 16.1.2019. Muut harjoitukset alkavat 8.1.2019 alkavalla viikolla. Vuosikokouksen ajankohdaksi sovittiin tiistai  25.3.2020. Jäsenmaksun eräpäiväksi sovittiin perjantai 31.1.2020.