1. kokous / 2018

Helmikuun Yiquan ja Dynamis -leirille on tullut harmillisen vähän ilmoittautumisia. Keskusteltiin, miten voidaan tiedottaa vielä paremmin ja saada osallistujia muualtakin kuin Kuopiosta.

Keskusteltiin alustavasti seuran kesäleiristä ja pohdittiin sisältöjä. Pariharjoitteiden osalta teema jatkunee samana kuin viime vuonna. Toisena aiheena voisi olla 24-liikkeen sarja ja Qigongin keppisarja. Kehonhuollossa thdään FasciaMethod-harjoitteita. Aikataulu säilynee samana kuin viime vuonna.

42 liikkeen kertauspäivän osallistujamäärän tulee olla n. kymmenen henkeä, jotta arvioidut kustannukset tulee katettua.

Vuosikokousta varten käytiin läpi sääntömääräiset materiaalit. Kokouspaikaksi sovittiin Canton Hin. Seura tarjoaa kokoukseen osallistujille ruokailun noutopöydästä.Sääntömääräisten asioiden lisäksi käsitellään kohdassa 10 seuraavat asiat:

  • 25v juhlavuosi 2019
  • seuratoiminnan kehittäminen
  • seuran järjestämät leirit ja niille osallistuminen.
  • johtokunnan jäsenyydestä, mitä se tarkoittaa?
  • apuopettajien lisääminen
  • alkeiden aloitus syksyllä ja keväällä.

Jonkin verran on tullut kyselyitä harjoituskenkien yms. tilaamisesta. Todettiin, että olisi hyvä löytää uusi tilauspaikka tavaroille. Asiaa selvitetään kevään mittaan.