1. kokous / 2017

Helmikuun  miekkaparisarjaleirille on jo riittävästi ilmoittautuneita ja se toteutuu. Seuran kesäleiriä (20. - 21.5.) varten on varattu tilat Vanhaltamäeltä Suonenjoelta. 

Suomen Wushu-liiton ohjaajaleiri on suunniteltu järjestettäväksi Kuopiossa maalis-huhtikuun vaihteessa. Aiheena Chen-tyylin uuden miekkasarjan alkuosa.

Vuosikokousta varten käytiin läpi sääntömääräiset materiaalit. Johtokunta  ehdottaa  5 euron korotusta puolivuotismaksuihin ja 10 euron korotusta koko vuoden jäsenmaksuun. Sääntömääräisten asioiden lisäksi käsitellään seuran osallistuminen Suomi100 -juhlavuoteen. Johtokunta ehdottaa kesän harjoitusten yhteyteen kaikille avoimia harjoituksia. Lisäksi keskusteltava seuran osallistuminen yhteisiin suurtapahtumiin (100 Minnaa toukokuussa ja Kuopio Juhlii elokuussa). Kokouspaikaksi varattu Huviretken Tuomiari-kabinetti. Seura tarjoaa osallistujille pientä syötävää (esim. ruokaisa salaatti ja patonkia).

Käytiin lyhyesti läpi uusia sivuja ja niiden vaatimia viimeisiä viilauksia.